Temyiz hakkı

2
258

Gerçek hayattan fıkra gibisi

Kendi davasını takip eden vatandaş karar celsesinde davasının reddedilmesi üzerine ne olduğunu anlamamış ve hakime sormuş.
-Hakim bey ne oldu şimdi?

Haskim Cevaben

-Sen davayı kaybettin, ama kararı temyiz edebilirsin.

Bunun üzerine vatandaş
– ben ne temizleyecem, sen sıçtın sen temizle..

Paylaş
Önceki İçerikCinsel istismar Sanığı Yaşlı Adam
Sonraki İçerikTimsahçı
3C Hukuk Dergisi
AKTÜEL HUKUK DERGİSİ.. Yaşamın içinden, yaşamın üstünden,, görünen yüz-görünmeyen yüz, gerçekleri-zahiri gerçekleri önünüze sunmaktır..

2 YORUMLAR

  1. Mrb ben 2010 yılında inşaat sektörü üzerine şahıs firması kurdum ve şimdi kamu ihalelerine girmek istiyorum ortaokul mezunuyum ve nasil ihaleye gireceğim hakkinda bilgilenmek istiyorum nasil bir yol izleyebilirim şimdiden cvplar için tşk ederim.

    • İş bitirme belgeniz varsa girebilirsiniz.daha önceden iş bitirme belgesi olan firma sahipleri üzerinden de anlaşma ile ihaleye katılabilirsiniz..İmza sirküsü iş bitirme belgesi ve iş miktarına göre ihale için teminat tutarını yatırdıgınıza dair belge,vergi levhası oda kayıt belgesi,nufus ve sabıka kaydı gibi evrakları da isteyebiliyorlar.İnternet ortamında ihale ilgili dosya ilanları var.İlgili dosyayı ücreti mukabilinde ilgili kurumdan alabilirsiniz…Yapılacak iş alanı sizin iş alanızla ilgili olmalı referanslarınız bulunmalı.Vergi ve SGK gibi kamu borçları olmadıgı gibi icra dairesinden de takip olmadıgına dair bazen yazı yazı isteyebiliyorlar. Tüm bunlar öncelıkle ihaleyı acan kurumun, ihale şartnamasındde yazar..Öncelıkle gireceğiniz kurumdan bunu temin etmeniz gerekir.Ve buna göre tamamlamalısınız(sadece bilgilendirme amaclı bilgi verilmiş olup tarafları bağlamaz.)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin