DÜNYA DERBİSİ(!)

0
234

[avatar user=”ilkerkaplan” size=”medium” align=”left” link=”file” /]

 

Sözde dünya derbimiz yine bambaşka bir rezilliğe ev sahipliği yaptı.Herşeyden önce futbol sevdalısı, gencecik bir kardeşimizi Koray Şener’i maç esnasında kaybettik.Başımız sağolsun. Olaylar bence tam burada başladı.Galatasaray tribünleri akıbeti belirsiz olan bir gencin rahatsızlığıyla alay edip dakikalarca “seni sevmeyen ölsün” tezahüratları yaptılar.

Maçın teknik detaylarıyla alakalı konuşmak istemiyorum.Bazı kafa kurcalayan konularla ilgili birkaç şey söylemek isterim.Öncelikle Taç kararları VAR sistemi protokolünün dışındadır.Yani Fenerbahçe attığı ikinci golden önce haksız bir taç kazandı.Ancak bu taç kararını VAR sistemiyle çözmek mümkün değil.

Önce şunu ifade ederek başlayayım;şu an kullanılan VAR protokolü 8. Versiyondur.Bundan daha önce güncellenmiş 7 protokol var demektir.Herbirinde yeni bir faz eklendi.Belki ilerleyen zamanlarda taç kararları yada en azından skoru etkileyen taç kararları yeni bir protokole bağlanabilir.

Son olarak eğer eyyamclık yapılmaz ise enaz on tane oyuncu ,teknik ekip gibi paydaşlara 10 maçtan az olmamak kaydıyla cezalar yağdırılmalı. Hasan Şaş denen şahsa futbol anarşisine katkılarından dolayı plaket verilmeli. (ki bunu söylememin sebebi daha önce birçok maçta benzer hareketleri yapmış olmasıdır)Planlı bir şekilde hem oyunculuğu zamanında hemde antrenörlük yaptığı dönemlerde yarattığı her türlü kaos örtbas edildi.Saha içerisinde olayları sakinleştirmeye gelen tüm Fenerbahçeliere saldırıları yetmezmiş gibi soyunma odaları ve koridorlarda da kabadayılığını göstermiş sağolsun.Saha içerisinde olan biteni o anların gerginliğine bağlamak bir yere kadar! Devamı ise maalesef hepinizin malumu.

Yangından önce kurtarılacak neyimiz varsa kurtaralım.Ligimiz battıkça batıyor.Tam aksine Anadolu ekiplerinin yükselişi devam edıyor.Hepsinin bileklerine kuvvet.

İlker Arsal KAPLAN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin