Olayların Özünü Çözmek

0
384

OLAYLARIN ÖZÜNÜ ÇÖZMEK

Olayların sonuçlarını sorgulamayın; başkalarının, beyninizi meşgul etmek için size sunduğu sonuçlar içinde boğulur, bocalarsınız.

Olayların kaynağını (nereden geldiğini) ve temelini sorgulayın ki; kendi sonuçlarınıza varabilesiniz.

Ancak o zaman, kendi sonuçlarınızla, olayların özünü çözebilirsiniz. Bunun adına da ilim denir.

KARA GÜNÜN KIYMETİNİ BİLMELİ

Düşünen insan için; bir kara gün, bin aydınlık günden muteberdir. Çünkü bir kara gün, bin aydınlık günün mutluluk sarhoşluğunu gideren, insanı kendine getiren gerçeğin vesil-i hikmetidir.

DEVİR; PARTİCİLİK DEVRİ DEĞİL;
DEVLETE, VATANA VE MİLLETE SADAKAT DEVRİDİR

Dalaman Yat Limanı’nın önündeki, görünmeyen küresel güçlerin sadık eli, uluslararası sivil toplum kuruluşları engelini, Haber Ay Türk’ün http://www.haberayturk.com/kuresel-kirli-sivil-toplum-oyunlari-makale,16.html adresinde yayınlanan yazımda ve Aydınlığa Doğru Programı’nda net olarak açıklamıştım.

Dalaman Yat Limanı Projesi hayata geçseydi, Dalaman, yaz ve kış turizmine uygun muhteşem doğal güzellikleri ile ülkemizin Dünya’ya açılan turizm penceresi olacaktı. Ama olmadı.

Olması için Dalaman’a; BAŞINI YASTIĞA DEĞİL, TAŞIN ALTINA KOYACAK, devletin bekasını, vatanın selametini, milletinin istikbalini, evladından evla bilecek Belediye Başkan’ı gerekli.

Önümüzde bir yerel seçim var. Bu yerel seçimde,ifade ettiğim yapıya ve cesarete sahip bir adayın, “Kimsenin olmadığı yerde ben varım” düsturuyla ortaya çıkması durumunda, parti gözetmeksizin, Ülkücü dünya görüşüne mensup bir gazeteci, yazar olarak son nefesime kadar yanındayım. Devir, particilik devri değil… Devir, Devletin bekasına, vatanın selametine, milletinin istikbaline, “kapı köpeği” olacak kadar sadakat devridir.

Aynı sadakat ruhuna sahip bir başkan adayının; fikrimle, zikrimle, nizasız fasılasız; adaylık ve başkanlık sürecinde, maddi, manevi, rant, makam, hiç bir karşılık gözetmeden emrindeyim.

Rasim Kuluöztürk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin