Kabul Et Yönetim Hatası Dış Saldırı Değildir.

0
323

İyi şeyler oluyor ülkemiz de kötü şeylerin olduğu gibi ..

Turist sayısı 40 milyon olmuş hayal gibi bir rakam 1980 li yıllarda 3 milyon civarında olduğu söyleniyordu.. 5 yıldızlı oteller beton yığınına cevrilen sahil ve orman lar bunun bedeli olsa da koca ülkenin açığını kapamaya yetmiyor gelen dövizler..

Sanayi üretimi artmış ama çoğu sanayici  inşaat imalatına yönelmiş.. İmar nazım planları değiştirilmiş, askeri bölge ve lojmanlar imara açılmış, ormanlar katledilmiş, zeytinlikler mahvolmuş, kentsel dönüşüm denilmiş, vergi ve harçlar kaldırılmış 1 ler 10 lara 10 lar 100 lere dönüşmüş ama yine borç yıne borç ..
Üretilen. 2 milyon fazladan konut var…

143 dev gibi firma konkordato ilan etmiş ama bu firmalar yüzbinleri ilgilendiriyor…
İstihdam ve büyüme için öngörülen inşaat bayıldı bayılacak…

Bir yerde hata var
Bankalar kredi dönüşlerine başladı başlayacak….Zaten sistem korunduğu için bankalar ayakta.. Bsmv ve  karşılık oranları ile devlet düşürerek desteklemese bankaların Coğu batacak…%17 ile devletten alıyor %28’le satıyor “devlet garantili kazanç” …

Ekonomik veriler rakamlarla konuşur.. Aldığını üretime yatırıp, ihracat gelirlerini arttırmadan, ithalatını arttırırsan, üretim dediğin en büyük ihracat kalemin, montaj otomobil sanayiyse , yerli sanayicin   vergiden arındırılmış, kentsel dönüşümle sanayicilikden müteahitliğe dönüşmüşse , sigorta pirim ve vergi külfeti den, Çin malı yerli etiketli malları, getiren sanayici  ithalatçı olmuş sa, yanlışlık birden fazla noktada da artarak devam ediyor demektir..

Hata YANLIŞ YÖNETİM HATASIDIR..

-Kendi sanayisini ve sanayicisini korumayan aksine vergisel uygulamalarla kaçışın sağlayan ve özendiren yönetim hatalıdır..

-Son 10 Yılını sınavlarla aldığı kadroları liyakatla onurlandırıgını söyleyen devlet ergenekon balyoz gibi söylemlerle yargılayarak geçirmişse yönetim hatası pardonlarla devam ediyor demektir..Hukuki güvenlik ve standardı olmayan ülkeden yabancı sanayici de dönişsüz kaçar..

-Sistem değiştireceğim derken 12 Eylül Enkazı siyasi partiler yasasını değiştirmeden sağladığı kolaylıkları devamla kullanarak muhalefeti demokratik usul ve esaslar yerine cd ve mahkeme kararları ile dizayn eden yönetimde hata yoğunlukla ve istemli olarak devam ediyor demektir..

Tüm bu ekonomik hukuki ve siyasi verilere ragmen iyi şeyler beklemek sadece safgiller ailesinden türeyenlere mahsustur..

2019 daha dA kötü GEÇECEK, BORÇLU Yakalanmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin