Öz Vatanında Paryalık

0
235

Genç nüfus başta olmak üzere, elinde imkân olan hemen herkes kapağı yurt dışına atma çabasında. Özellikle son üç yılda yüzlerce milyoner, parasıyla birlikte yurt dışına göçtü. Hükümete yakın dans eden ve her fırsatta övgüler dizen Sabancılar, aile boyu Malta vatandaşı oldu.

*
Reisin has dostlarının başında yer alan Ülker grubu bile mal varlığını Adil Türk adaleti(!)nin elinin uzanamayacağı yerlere kaçırdı.
*
Ya siz başka yere kaçacak hâli ve imkânı olmayanlar. Kaçabildiği tek yer CHP’li belediyelerin idare ettiği, kaymak tabakanın yaşadığı il ve semtler olanlar. Bir masalcının sınırlarını çizdiği masal ülkesinde yaşamaya devam mı edeceksiniz hâlâ.
*
Siz ENSAR-MUHACİR masalıyla uyuyan ENSAR’ lar, kendi ülkenizde, Taksim’de yılbaşı akşamı sokağa çıkamadınız. Çünkü muhacirler işgal etmişti.
*
Can dostlarım; daha işin başındayız. Gördüklerimiz işin ucudur şimdilik. Hani çok sevdiğiniz ‘SAKARYA TÜRKÜSÜ’ şiiri var ya…Orada “Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya…” deniyordu ya… Siz, bir masalcının peşinde, öz vatanınızda parya olmaktan kurtulduğunuzu sanmıştınız. Asıl paryalığın şimdi başladığının farkında değil misiniz?
*
Değerli kardeşlerim; elbette elde sopa, silah göçmen kovalamayacaksınız. Bu size yakışmaz. Üstelik suçtur. Ama söyleyecek sözünüz vardır ve bunu en kolay yoldan ve kimseden korkmadan sandıkta söyleyeceksiniz.
Salih Altun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin