Sadece Kadın Beyanı ile İnşaat işçisi cinsel tacizden yargılandı

0
305

İstanbul Fatih de 53 yaşındaki evli kadın Sevinç Ç. evinde temizlik yaparken karşı insaat dan bir kişinin kendi tarafına  bakarak masturbasyon yaptığını gördü.polise haber vermek için girip döndüğünde  baktığı yerde olmayan sanık 3 gün sonra aynı sekılde aynı faaliyeti yaparken  görünce hemen polise haber verdi.. Polis Sanık Münir D yi(47) gözaltına aldı.. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan sanık hakkında İstanbul Cumhuriyet Bassavcılığı evli bir kadının kadınlık ffetini ortaya koyacak sekılde yalan beyan da bulunamayacağı ve yalan söylemeyeceği gerekçesi ile hayasızca davranış ve cinsel taciz den kamu davası açarak 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istedi..

Varsayımsal gerçek genel olmadıkça bir anlam ifade etmez.. Cumhuriyetin ilk yıllarındaki sosyal ve ekonomik hayat içerisinde daha az yer alan bir kadının hayasızca kendi onuru ayaklar altına aldığı düşünülemez.. O dönemlerde kapitalizm, serbest ekonomi yok. Vahşi kapitalizm insanı insanın kurdu haline çevirmemişti..

Oysa günümüz toplumunda ağır cezada gözüken bir kısım davalar incelendiğinde babanın  18 yaşımdan küçük kızını para karşılığı evlendirin sonra da dünürlerinden para sızdırmaya çalışmak için şikayetçi olduğu, fuhuş yapan kadının parasını alamadığı için yada yuksek bedel ödenmediği için müşterisine iftiraya dayalı açılan davalar, yada fantastik pazarlama metodu geliştiren fahişleerin swing diyerek pezevenglerini  kendi eşleri ile pazarlama yaptığını bilinince Genel geçer kuralın artık geçerli olmadıgı sonucu ortaya çıkar. Sadece somut ve kesin inandırıcı delil olması gerekliliğidır..

Somut haber deki olayda vucut incelemesinde sanığın gerek cinsel organındaki kan basıncı ve bir gün sonra alınacak kan basıncı farklılığı ya da sıvı kalıntısı gibi haller incelenip alınması gererdi.. Yoksa günümüz griftleşen toplum yaşamın da  sırf kadın beyanı bir tehdit Ve şantaj aracı olarak kullanılmasına aracılık etmiş olacaktır..

.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin