Kadersiz de Yaşanır…

0
261

Çocuk doğurmakla anne baba olunmuyor.. Doğum tek başına yeterli olsaydı aile olmaya, tüm canlılar alemi, aile bütünlüğü içinde yasardı.. Kartal yetişen yavrusunu yuvadan atmaz, köpek süt ün verilmeyeceği vakit geldiğimde kendi yavrularına dişini göstermezdi..

Anne baba olmak, bir sanatkara eşdeğer olarak,, ilmek ilmek, çocuğun kimliğini /kişiliğini dokumak, onun yeteneklerini ön plana çıkarıp, eline ekmeği vermekle ve sonra da ölünceye kadar onu dualarla ayakta tutmayı gerektirir.

İşte bir Şehid geldi ve geçti.. Haberler de bir kaç pumto başlık,, siyasilerin bassaglığı seronomileri ve” şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları ile gidersin hazır cukura, talihliysen yakın bir iki akraban, mezara yerleştirir, değilse orada bulunan bir iki kişi, kafan ağa bakmış/ sola bakmış, onlar için önemi yok.. Artık gömülmesi gereken ve iş bittiğinde çekip gitmeyi bekleyenler var orada..

Fırat Kalkan Harekatında şehit düşen uzman çavuş Ayhan Elmacı geride mirasçı olarak babası üvey annesi (resmi kimlikte öz annesi gözüküyor) ve öz annesini bıraktı..

Bir çocuğu büyütemeyenler, onun ölümünün üzerinden, doğan tazminatı almak için mahkemeleştiler.

Allah, sağken pislik olanların ayaklarını yine birbirine dolandırıp çarpıştırıp” örnek ol kulum “deyip ders olarak toplumun önüne attı..

Sayın mahkeme şehidin vasiyetini yerine getirdi çocuğu buyuten amcasına tazminatın verilmesine karar kıldı…

Ayhan Elmacı, 29 Ocak 2017 de Deaş lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olmuş cenazesi İzmir Menderes ilçesinde toprağa verilmişti.

Çocukluktan beri yürek burkan bir hikayenin kahramanı olan Şehid Ayhan bir kahraman olarak öldüğünde aslında tüm insanlığa anne baba olma dersini de vermişti..

Biyolojik Annesi, Cennet Özgüleç evi terk edince babası ikinci kez evlenmiş ve anne yazılı kısma da ikinci eşi Zerrin in adını yazdırmıştı.Baba, Bundan da boşanınca 3 yaşından beri Ayhan ı amcası dedesi ve babaannesi büyütmüş tü..

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.. Hakimleriimizden de Allah razı olsun

AJANS 3C

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin