Gebze Halkalı Hattı 115 Dakika

0
186

İstanbul’luların büyük bir heyecanla beklediği gün geldi. 2013 yılından bu yana yenileme çalışmaları süren Gebze-Halkalı banliyö hattı bugün açılacak.

2013 yılından bu yana yenileme çalışmaları süren Gebze-Halkalı banliyö hattı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek törenle açılacak.

Hat, ileri düzeyde sinyalizasyon sistemiyle işletiliyor. Uluslararası bağımsız denetim kuruluşlarından güvenlik sertifikası aldı. Test sürüşleri yapıldı, son çalışmalar tamamlandı. Gebze-Halkalı banliyö hattının açılışına artık saatler kaldı.

Gebze-Halkalı hattının çalışmasını etkileyecek hiçbir eksiklik yok

Bu arada sosyal medya üzerinden paylaşılan hattın açılışa hazır olmadığı yönündeki iddialar, Ulaştırma Bakanlığınca yalanlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Necdet Sümbül, açılışa hazırlanan Gebze-Halkalı hattının çalışmasını etkileyecek hiçbir eksikliğin bulunmadığını kaydetti.

Günde bir milyon yolcunun taşınabileceği hat, 7 gün 24 saat, Maltepe’deki komuta kontrol merkezinden takip edilecek. Trenler, olası bir risk durumunda otomatik olarak durabilme özelliğine sahip.

Hattın hizmete açılmasıyla birlikte yolcular, 76 kilometrelik güzergahı 115 dakikada geçebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin