Cami saldırganı terörist 2016 da Türkiye de bulunmuş

0
85

Terör saldırısını düzenleyen kişinin geçmişte bir süre Türkiye’de bulunduğu belirlendi. Geçmişte bir süre Türkiye’de bulunduğu belirlenen saldırganın bağlantıları araştırılıyor.

Reuters’ın üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberine göre, Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde bulunan iki camiye düzenlenen terör saldırısının failinin geçmişte bir süre Türkiye’de bulunduğu belirlendi. Saldırganın bağlantıları araştırılıyor.

49 kişinin cuma namazı kılarken katledildiği terör saldırısının faili Teröristin 17-20 Mart 2016 ve 13 Eylul – 25 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye’de kaldığı belirlendi.

İşte teröristin Türkiye’ye giriş anı

Yeni Zelanda’da 2 camiye terör saldırısı: 49 ölü

Yeni Zelanda’da iki camiye yönelik düzenlenen terör saldırılarında 49 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.Teröristin silahındaki tarihi figürler dikkati çekti

İki camiye saldıran terörist 74 sayfalık manifestoda Türkiye’yi tehdit etti

Terör saldırısı, Yeni Zelanda’nın ChristChurch ilçesindeki iki camide Cuma namazı sırasında gerçekleşti. Saldırıda 49 kişi hayatını kaybetti, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı.Yeni Zelanda’da 1943’ten beri yaşanan en kanlı katliamYeni Zelanda’daki terör saldırısına dünyadan tepkiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin