Seçim ve Başarı

0
197

Kime baksan “BAŞARI”diyor
-HDP oyları ile basariliyim diyenlerin başarısını belirlerken Batı yı İyi Parti ye bırakan CHP stratejisi
Ankara istanbul Adana mersin gibi yerlerde” kürt oyları ile basarili oldu” dediğimiz de başarı başarı mı dır ? İstanbul ve Ankara benim derken Denizli Balıkesir gibi yerlerin iyi ye bırakılması asıl belirleyici kural olmuştur…Bu durum da HDP yoksa başarı da yok sonucu çıkar.. Ya daIstanbul da 39 ilçenin 25 ini Cumhur ittifakına veren secmen baskanlığı millet ittifakına bırakırken sizin ayak oyunlariniza gelmem mi dedi..?
-İyi Parti kürt oylarının Mesela Balıkesir gibi Denizli gibi Manisa gibi belirleyici yoğunlukta olmadığı yerlerde Ak Parti MHP koalisyonu karşısında varlık gösteremedi..%4.5 civarında Hdp oyu Balıkesir de 1.5 e düştü ..Ak Partililer kızsa da diğer 12.Havari çalışmaları olağan üstü çalışsa da MHP ve beka düşüncesi karşısında başarı gösterememiştir .Bu durum MHP nin başarısıdır…İyi lerin başarı diye sundukları ben bilirim diyenlerin bilgisizliği ve öngörusuzlugu ile birleşince istanbul izmir gibi gibi bağımsız varlık gösterip ilçe bazlı belediyeler alabilecekken CHP ye hediye etmiştir.. iyi lerin Adayını bile gösterememe usuli hatalar ise ayrı bir siyasi faciadır..
-Ak parti tüm varyasyonlara rağmen istanbul Ankara gibi yerlerde büyükşehiri verse de ilçelerde büyük şehir meclislerini elinde tutarak varlığını korumuştur.. Hatta azda olsa oyunu arttırmıştır.iktidar olmasına rağmen yine muhalefetmış gibi oyunu muhafaza etmiştir..
-HDP içinde bağımsızlık ateşinin olduğunu bölgede yapılan katrilyon kere katrilyon yatırımlara rağmen dağ la bağını kesmeyen yasadışı örgütün partisinin aldığı oy tehdit ve tehlikenin iyi şartlar da bile devam ettiğini ,bilgi akışı ile oyları yönlendirdikleri ve kendi istihbarat ağına sahip oldukları anlamina gelir..HDP nın bu komplike ve yabancı istihbarat destekli stratejisi kendi acısından başarılı olmuştur.. Yabancı istihbarat desteklidir.Çogu ev hanımı gorunumundeki parti yoneticileri konusma ve usluplari ile belirleyicilik ozelligi yoktur..Bu stratejiye karşı dini ve sosyal içerikli stratejiler ile anti sosyalist yaklaşımlarla dindar kürtlerin kudreti belirleyici bölge de belirleyici olacaktır..
-MHP bu seçimlerin galibidir.Operasyona karşı milli duruş göstererek emperyal güçlere aracılık edenlere haddini bildirmiştir..

Tüm bu yaşananlar zahiri durumların sahte gösterilerin önünü kesmek için seçim yasasında bir düzenleme gerekliliği ortaya koymuştur.”Kriko vazifesi”seçim yasasında yeni bir kural gerekliliğini ortaya koymuştur.. Seçime girmek 40 il de teşkilatlatlanmanin yanında ittifak da değilsen tüm” büyükşehirlerde aday göstermek zorunluluğu”kuralı at pazarlığının önünü kesecektir.

Fakat asıl galip secmendir.. “Türk Milleti Zekidir”al sen büyükşehiri ilçeler de sen de dursun..
Sen Al Başkanlığı/ sen de meclisi diyerek
SEÇMEN GALİBİYETİNİ GOSTERMISTIR..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin