Başımız Döndü…

0
146

İnsanlığın belası uyuşturucu, Dünya üzerinde Kolombiya, (tayland/Nepal/Kamboçya) Şeytan Üçgeni, ve Afganistan imalatın yoğun olarak doğup dünyaya yayıldığı yerler olarak biliniyor..

BM ce belirlenen 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele günü dikkatleri insanlık düşmanına cevrilmesi için ortak bir payda oldu..

BM in 2018 Dünya Uyuşturucu raporuna göre dünya üzerinde 31 milyon uyuşturucu bağımlısı var..275 milyon civarında kullanan var ve bir önceki yıla göre %10 artış göstermiş.. Devlet, tüm organları ile STÖ’ler ve Aileler bu sinsi tehlikeye karşı açıkça savaşmadıkça bu rakamlar artarak devam eder.. . Yapılan çalışmaların, önleyici ve rehabilite edici çalışmalar seklinde yapılanması önem arz eder. ..

Türkiye, sentetik uyuşturucuya baglı ölümlerin en çok gerçekleştiği ülke olarak belirlenmiştir.

Bu olaylar zaten biraz gazete okuyup haber dinleyenlerin malumudur..

Son dönemlerde Türkiye emniyetinin gerçekleştirdiği operasyonlar ve bu operasyonlarda ele geçen devasa miktarlar başımızı döndürüyor..

El içerken kafayı buluyor, biz adının geçtiği operasyonlardan kafayı buluyoruz..

Nasıl oluyor da son dönemde bu suç örgütleri bu kadar pervasız davranıyor? Ya da Emniyet teşkilatı mı daha iyi çalışıyor? Doğru tesbit yapmazsak, Şu an da iyi çalışıyorsa bir kaç zaman önce o zaman yatıyorlardı..gibi saçma sapan sonuçlar ortaya çıkar.. Çalışan ve canlarını ortaya koyan insanların fedakarlığını inkar etmiş oluruz..

Türkiye de uyuşturucu ile mücadele edilir.. Memleketin 100 köyü varsa sadece 2 memleketten, birinde bu işe bulaşan köy vardır.. Çünkü sigara gibi uyuşturucu ve alkol bu milletin çekim alanında hiç olmamıştır..

Son yüz yıldaki Özendirici davranışlar ile bu millete savaş açan hainlerin çalışmalarını hariç tutuyoruz..

Fuhuş, eğlence, dilencilik, terör gurupları uyuşturucu yu gelirin ana menşei olarak kullanıp, düşürürken, eğlendirirken bu temadan asla vazgeçmezler..

Gümrük kapılarının delgeç olduğu ülkemize elini kolunu sallayarak dağlardan kaçak göçmenler ile kaçak oldukları halde koruma kararları ile korunan yasal göçmenlerin milyonlarla artış göstermesi ve bu gelen kimselerin kendi bağlantıları ile beraber geldikleri düşünüldüğünde Türkiye artık sadece “Transit Geçişlerin” olduğu bir ülke değil, transit Geçişlerin planlandığı, tedarikçiliğin kol gezdiği, doğrudan yasadışı üretimleri gerçekleştirenler le irtibatlandığı bir ülke haline geldiği sonucu çıkar..

1993 yılında münferiden Lucky s ve Kısmetim 1 gemilerinde 18 tona yakın uyuşturucu madde ele geçirilmiş ve kaçakçılar geminin tekini batırarak dünya gündemine oturmuştu..

Şimdi son bir kaç yıldır Bakıyoruz tondan asağı uyuşturucu hap, eroin Esrar gibi maddelerin ele geçtiği operasyonlar olağanlaştı.. Asrın olayı artık günün olayı halime dönüşdü. Kronolojik hareketlilik polisin basarısı yanında, Olayın vehametini gözler önüne seriyor..

Kitlesel göç sadece umut tacirlerinin, evsız barksızların, bir hareketi değil istihbarat örgütlerinin ve baglantılı oldukları sahısların da kalabalıklar arasında gizlendiği gerçeğini ortaya cıkartır..

Türkiye sadece insan kaçakçılığı değil uyuşturucu kaçakçılığının da sıklet merkezi olmuştur..

Paylaş
Önceki İçerikDava,Be_Dava
Sonraki İçerikİstanbul da uyuşturucu operasyonu
AKTÜEL HUKUK DERGİSİ.. Yaşamın içinden, yaşamın üstünden,, görünen yüz-görünmeyen yüz, gerçekleri-zahiri gerçekleri önünüze sunmaktır..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin