Fransa nın İki yüzlü siyaseti hep olmuştur…

0
138

1984 yılında terörist PKK nın ilk eylemi öncesi Fransa da kurulan Kürt Enstitüsü ve belirlenen ilke ve yöntemlerin etkisiz olduğunu söylemek verilen beyni diğer uzuvlar gibi görmeye eşdeğerdir..

Tarih sahnesinde Osmanlı dan yardım istediğinde dahi Hristiyan aleminde bu ikiyüzlü siyasetin etkisi vardır.. Yalnızdır reel de ne almanlar ne de İngilizler Fransızları sevmezler.. 2.Dünya savaşında Alman işgali gerçekleştiğinde Hitler e yardım eden Alman Milliyetçileri olup Fransız komünistleri kurtuluş hareketini organize etmişlerdir.. Bitmeyen tarihi savaşlarda İngilizlerin NEFRET Ateşi müşterek din hanesine ragmen sönmez..

Yine Fransız karikatürist Zeon, “İsrail konulu karikatür çizdiğinde Fransız makamları, buna tahammül edememişdi.

Fransız dergisi Charlie Hebdo’nun tüm İslam alemine yaptığı hakaretleri basın özgürlüğü olarak tanımlayan Fransızlar, karikatürist Zeon’u anti-Siyonist çizgileri sebebiyle yargıladı. ABD ve İsrail’i eleştiren, İsrail haritası şeklindeki bıçakla Filistinli çocuğun katledilişini resmeden Fransız çizer Zeon, ülkesinde adliyelik oldu. Hakim, karikatürist Zeon’u ırkçılık ve dinsel nefret suçu işlemekle suçladı. Zeon serbest bırakılırken tutuksuz yargılanmasına karar verilmişdi.

Tüm bu KONULARI”FRANSIZ DEVRİMİNİ GERÇEK SANMIŞTIK”makalesinde yazarlarımızdan İbrahim Halil Eroğlu işlemişdi..

Suriye de etkin güç olmak isteyen Fransızlar Kürt kartını hep joker olarak tutuyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin