Cüz’i İradenin Halvete dönüşmesi

0
227

Masa tenisi bilmesen de nasıl oynadığını görmüşsündür.. Ping pong topu bir o saha bir bu saha derken konsantrasyonu bozulanın topu karşışayaması ile sayı kaybedilir..

Milli eğitimimiz bizim ping pong topu gibi bir o saha da bir bu saha da derken nesiller arası, kitleler arası halkalar kopuyor ve kitle birbirine yabancılaşıyor… Oysa Millete ait olduğu belirtilen ve Cumhuriyet kurulurken savunma gibi başına milli kelimesi konulan 2 Bakanlık dan birisiyken şimdiki hali milleti birbirine yabancılaştıran kurum haline dönmüştür.. Sol iktidar öyle yada böyle geliyor sınavlara ek şartlar koyarak zulum ediyor.. Sağ iktidar geliyor Zulmu kaldıracağım derken baska zulümler oluşturuyor.

28 Şubatçılar geldi imam Hatip li 80 bin
Şimdi 3 milyon..
Türkiye siyasetini okul tercihi belirliyor
Ortasını bulamadık
Oynar başlığa dönen eğitim sisteminde yarınkiler ne yapacak?
Cumhuriyet kurulurken Dini okulların lise sonrası tercihle gidilmesi, 1.cumhuriyetin yıkılırken dini okulların kreşe indirgenmesi..
Asıl meselenin İradenin oluşumunda insanın din BEZİRGANLARINCA ele geçirilmesi ile irade oluşumundan sonra dindar İnsanların, din BEZİRGANLARINCA ele geçirilemeyeceği kuralının savaşıdır..
EĞİTİM AİLE DE BAŞLAR.. SEN ÇOCUK YERİNE AİLEYİ EĞİT.. Kendi başına bırakılmış, istediği yerine getirilen şımarık, terbiyesiz çocuklar aile terbiyesi almadan geliyor.. Dur kalk bilmeyen, saygısızlığı özgüven sayan, ögretmenine bile kızamazsın yapamazsın diyerek elini kolunu bağlarsan ortaya değil İMAM HATİP OKULU, İMAM HATİP AKADEMİSİ AÇSAN düzeltemezsin

Tasavuftaki halvet hali insanın içine dönük olarak yaşaması halidir.. DİN alınan eğitimlerle beraber merhaleler halindedir.. Okıdıkca yaptıkça merhale artar.. Bu bireysel bir tercih dir.. Bunu eğitim sistemi haline getirirseniz herkes ileri aşamada halvet haline döner o zaman üretimi kim yapacak? ülkeyi kim yönetecek? Tabi ki etkin cemaatlerin eline kalacak.. Bu durum da 600 yıllık imparatorluk dayanamamış sa genç cumhuriyet elbette dayanamayacaktır..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin