Kuyumcu da Gerçek Altın Yok….

0
154

Antalya ili Alanya ilçesinde aynı kuyumcu ya ait iki kuyumcu dükkanına düzenlenen operasyonda 20 kilo 318 gram sahte altın ele geçirildi.

Danimarkalı turist V.L.P.J, ilçede geçen yıl tatil yaptığı sırada bir kuyumcudan satın aldığı 6 bin 450 lira değerindeki 2 alyansın ülkesine döndüğünde sahte olduğunu öğrendi.

Turist, yeniden tatil için geldiği Alanya’da söz konusu kuyumcu dükkanına giderek aldığı alyansların sahte olduğunu söyledi.

Geri verdiği sahte alyansların yerine yüzük ve kolye ucu alan V.L.P.J, 5 bin 500 lira daha ödeme yaptı. Aldığı ziynet eşyasının da sahte olduğunu anlayan turist, polise şikayette bulundu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince yapılan incelemenin ardından şikayet edilen kuyumcunun iki iş yerine operasyon düzenlendi.

Operasyonda iş yerlerinde gerçek altın bulunmazken 20 kilo 318 gram sahte altın ele geçirildi.

Dükkanların sahibi M.T. gözaltına alındı

İşin ilginç yanı gerçek altın çıkmayan kuyumcu dan Turist olmasaydı sahtekarlığı ortaya çıkmayacakdı..Ve bugüne kadar ne meslek odasından ne de vatandaştan bir duyarlık gösterisinin olmaması tustin ellerini öpmek gerekliliğini ortaya çıkardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin