Afrikanlaşan Çiftçi….

0
173

Doğrudan verdiğini fazlası ile aldıgın yer tarım ve Hayvancılık dır. Bir tek bugday tanesi ekersın o sana olgunlaşma anında 22 tane olarak dönderir..

Bilimin bildiği 12.000 yıl öncesinden Göbeklitepe den beri 12 bin hasad dönemi geçti önce kendini ve ailesini doyuran insan fazlasını, ilahlara ilahlar yolu ile diğer insanlara sonra da ticareti ögrenince takasla diğer ihtiyacını, para tedavüle çıkınca da Kral Alyattes döneminden beri satmayı öğrendi..

Hayvancılık da aynı şekilde verdiği ni her daim misli ile alırsın.. Süt olarak et olarak yavru olarak alırsın.. Yeter ki sıhhi şartlarda bak, verimini arttır..

Ticareti öğrenen insan oğlu beraberinde karşıdakini kazıklamasını da ögrendi..Temiz ve kuru buğdayı kendisine ayırırken küflü ve böcekle miş buğdayı karşı tarafa kaktırmayı, diğer taraf da malın para etmeyeceğini, yem yapacağını söyleyip öldürmek sureti ile buğdayı karşı yandan satın almaya çalışdı..

Temiz ve zengin topluluk lar, kuralları koyup, hastalıklı malın fiyatı düşük olur.. Karşındakini kandırırsın hem malın parasını, hem de tüm zararlarını karşılasın diye kurallar koyunca daha öne geçmeye başladılar..

Yanına bir de tarımsal ve hayvansal üretimin verimliğini arttırıcı, sanayi sürecini, entegre ettiğinde artık Afrikanlaşanlar önce dönümünden 200 kğ aldılar, sonra da tohumu kaybederek tarımı da kaybettiler..Bugün tüm zenginliğin kaynagı afrika açlık ve sefaleti paylaşılmaz şekilde yaşamaktadır.. Diğerleri ise dönümünden 2 ton buğday alırken, buğday ürününün, özünün özünü alarak, “astronot yemek hap” larını yaptılar.. Tonlarca ekmek ürününü, kapsullar halınde ilaç kutusuna doldurmayı, becerdiler..

Uzaya gitmenin elbette bir bedeli vardır.. Çiftçiyi korumak..

Yoksa kim salonda mısır patlaması ile en iyi sezon filmini seyretmek varken gün ağarırken tarlayı, sabahın ayazında sürmeye gider? Akşam eve girip çoluk çocuk PTT ile keyif çıkarmak varken, süt sağımı, hayvanların alt pislik temizlenmesi ve yemlerinin dağıtımı ile neden uğraşsın? Yediği ekmek, içtiği çay nerede çalışsa orada ekmeğini alır.. Bekçilik yapsa bir de sigortası işler.. Geleceğini de kurtarır..

Sen ne yapıyorsun? Afrikanlaşmak için çaba sarfediyorsun...Kendiliğinden doğada var olan petrol ürünlerini 2 sene boyunca baktığı hayvandan doğum sonrası alabildiği sütün 4 lt sine 1 lt Mazot veriyorsun… Adam neden hayvan yetiştirsin?? Askeriye nin yemek artığı, kemik tozu, mezbaha kanı ile biriktirip içine vitamin katkısı koyduğun, 30 kuruşluk kepekle takviyeledirdiğin yem çuvalına 120 TL verip 3 günde bir ineğin tükettiği yemi nasıl alsın? Arkadaşım sen bizi aptal kendini de akıllı mı sanıyorsun? Tavuk bu b*K yer yumurta çıkartır.. Yem çuvalına 120 TL etiket koyarken bu milletin geleceğine de koyduğunu düşünmüyor musun..

Çiftin, kan ağlıyor.. İpoteklettin bankalara, Bankalar da arazileri toplulaştırdı.. Şimdi rantı bol, yol boyları holdinglerin elinde.. Çiftçi niye üretsin..? Mazota 6.5 TL veripde kilosunu 80 kuruşa sattığı bugday dan olan 150 gr 8 ekmekten birine neden 1500 kuruş versin?Elma ekiyor, açık göz sanayici meyva suyu fabrikası kuruyor 200 kurusdan fiyat veriyor.. Bu Çiftçi hayvan mı da sana 200 kuruş dan elma versin… Koca Kepsut ovası şeftali ağaçları ile dolu idi, adına şenlikler düzenleniyordu.. Şimdi hepsi odun oldu… Kıçınıza girdi… Memlekette şeftali yok…

Eyy Devlet… Sen vatandaşının başını tutarsan, haksız kazananların, kazancına katmer olursun.. Pek yakında Afrika ülkelerinden farkımız kalmaz.. Hastalıklı ırk hayvanlarını getirtdiğin zenginler de seni kurtaramaz.. Dölsüz İsrail tohumlarını getiren, al çiğ çiğ yut, kabız ol.. Bu kadar haksız yiyenin bağırsağı b*K tutmaz ishal olur bağırsak da dışarı çıkar.. Çiftçi ni koru.. Ona ne versen azdır…. Sözüm meclisten içeri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin