Darbesiz Günlerin Özlemyle….

0
524

15 Temmuz ihanetinin 3. yıldönümünde, bu hain girişimi engellemek uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize huzurlu bir hayat diliyorum. Bu girişimin en masum kurbanları onlardır çünkü.
Bugün ister iktidar ister muhalefetten olsun, yüksek kademelerde, yüksek perdeden atılan nutukların hiçbirinin benim gözümde bir değeri yoktur.
*
İktidar kanadı, uzun zaman beraber yürümenin ve birlikte maklube yemenin hatrına, bu girişimin siyasi ayağını özenle gizlemektedir. Ticari ayak para hatrına birer birer tahliye edilmektedir.
Muhalefetin 15 Temmuza bakışı ise, bugün ne derlerse desinler, çoklukla, bu işin iktidarın bile bile göz yumarak fırsata dönüştürdüğü bir tezgâh olduğu yönündedir. Yazık ki iktidar da bu kanaati beslemektedir.
*
Özetle, bugün dinleyeceğimiz nutukların bolca riyaya bulanmış olduklarını söylemekle haksızlık etmiş olmam.
*
Bu hain girişimin cansiperane bastırılmasından duyduğum minnet ve memnuniyeti ifade ederken; sonrasında yaşanan siyasi, adli ve idari süreçlerden mutlu olmadığımı ifade etmezsem ikiyüzlülük etmiş olurum.
Bu duygularla, tüm yurttaşlarımıza aydınlık, huzurlu yarınlar ve ülkemize darbesiz ve gerçek manada demokratik bir gelecek dilerim.
SALİH ALTUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin