Bursa Yeni Adliye Binası ile ilgili Baro Başkanlığı’nca Duyuru

0
139

Sevgili meslektaşlarımız;
2 Eylül 2019 Pazartesi günü hukuk mahkemeleri yeni Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) binasında faaliyete geçecektir. Mağduriyet yaşanmaması açısından bilgilerinize sunulur.

1- SERVİS SAATLERİ
08.30’dan itibaren 30 dakika ya da birer saat arayla Uluyol’daki Adalet Sarayı ile BAM binası arasında minibüs/midibüslerle karşılıklı seferler yapılması planlanmaktadır. Seçenekli teklifler değerlendirilme aşamasındadır. İhtiyaca göre belirlenecek servis saatleri en kısa zamanda SMS, baro web sitesi ve sosyal medya hesaplarında duyurulacaktır.

2- BARO ODALARI
Yerel mahkeme ve BAM binası içerisinde 7 adet oda Bursa Barosu Başkanlığı’na tahsis edilmiştir. A Blok 2. Kat A02–01 nolu odanın teslimi yapılmıştır. Diğer odaların teslimi yapıldıkça duyurulacaktır. Söz konusu odada baro pulu satışı ve vestiyer hizmeti verilecektir.

3- YOL DURUMU
Gerek Yalova Yolu’ndan, gerekse fuar yolundan BAM’a ulaşım için kavşak projesi BAM Başkanlığı tarafından çizdirilmiş olup, UKOME’den onay alınmıştır. Uygulaması Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacaktır. Bu sebeple proje bitirilinceye kadar bölgede trafik sorunu yaşanabileceğinden, işlerinize geç kalmamak erken gitmeniz tavsiye olunur.

4- OTOPARK
BAM Başsavcılığı tarafından bina yanında bulunan boş alanda vatandaş ve personel otoparkı yanında avukatlara özel otopark alanı da ayrılmış olup, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapısı tamamlanıp asfaltlanarak teslimi yapıldıktan sonra hizmete sokulacaktır.

5- ASANSÖRLER
Binanın tam teslimi Ocak 2020’de yapılacağından asansörler kısmen hizmete açılmıştır. Binanın yüksek katlı olması nedeniyle asansör beklerken vakit kaybetmemek için zamanınızı ayarlamanız önerilir.

6- TELEFON-İNTERNET BAĞLANTISI
Henüz binada telefon ve internet bağlantısı yapılmadığından adliyenin telefon numaraları bildirilmemiştir. Bağlantılar yapıldığında bildirilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin