Işık ihlali, öğrenci servisine pahalıya mal oldu

0
101

Muğla ili Dalaman ilçesinde kırmızı ışıkta geçiş yaparak kural ihlali yapan minübüs, kamyona çarptı.. İlk b elirlemelere göre 19 öğrenci yaralandı. Yaralılardan, Ayşe Korkut Kaldırıldığı Fethiye Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi..

Şeref Akkaya yönetimindeki 48 S 5561 plaka sayılı Ortaca daki özel bir koleji ögrenci lerini taşıyan servis minibüsü ile Muğla BB ne ait Cumhur Karataş sevk ve idaresindeki 48 EG 985 plakalı plakalı kamyon Muğla Fethiye kara olu Atakeny mevkiinde çarpışdı.. Çarpmanın etkisi ile servis aracı orta refüje çıktı. 2 si ağır 19 ögrenci yaralandı..

Yaralılardan ağır olan 2 kişiden biri Fethiye Devlet Hastanesine diğerinde Muğla Sutkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.. Diğer yaralılar sa Özel bir hastaneye, Ortaca ve Dalaman Devlet Hastanesi ne kaldırıldı.

Fethiye Devlet Hastanesinde tedavi altında bulunan Ayşe Korkut hayata tutunamayarak yaşamını yitirdi.
KAZA anını resmeden kamerelar incelendiğinde servis minübüs ünün kırmızı ışıktan sarı ışığa geçişde hareket ettiği gözlemleniyor..

Kazaya karışan her iki şofor de Dalaman Emniyet Müdürlüğünce gözaltına alındı.. Soruşturma devam ediyor..
Nereden baksan elinde kalan bir haber…Kuralsızlık, kurallara riayet etmemek, bunun özensiz seçilen toplu taşıma araçlarında olöası halinde acının haresini yükseltiyor.. Kırmızı ışık Yanan taraf hareketsiz kalacak, sarı ışık harekete yeltenmek aşaması olarak duran için, devam eden içinse durmaya yeltenmesi aşaması olarak değerlendirilmesi gerekir…

Önüne gelenin toplu taşıma özellikle çocuklarımızı teslim ettiğimiz servis şoforu olduğu ve 1 saatte belgelerin para ile verildiği bir dönemde sadece belge kontrolü yapılması, sürücünün taşıdığı belgeye ait nitelikleri taşıyıp taşımadığı incelenmeden, kontrollerde bile yoluna devam etmesi sabıka ve psikolojik tahlil yapmadan akıbeti belirsizlere canların teslim edilme si bu tür Kazaları tetikliyor.. Diyelim ki şofor veya servis şirketi daha cık kar kaygısı ile hareket ediyor.. Peki okullara ne oluyor? Neden bu tahlilleri servis şirketlerinden istemiyor?

Kazada ölen Ayşe ye rahmet ailesine sabırlık dilerken yaralılara Allah şifa versin diyoruz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin